آموزش ساخت گلسر با روبان

آموزش ساخت گلسر با روبان

تزئین گلسر با روبان

شما می‌توانید به راحتی با استفاده از روبان و لوازم تزئینی دیگر یک گل سر زیبا برای خود و عزیزانتان تهیه نمایید. برای انجام این کار به وسایل زیادی نیاز نخواهید داشت و با استفاده از یک گیره و روبان می‌توانید گلسر زیبایی را بسازید. در ادامه مطلب از بلاگ خرازی قیطون قصد داریم به شما روش ساخت گل سر روبانی را آموزش دهیم.

لوازم مورد نیاز برای تزئین گل سر:

  • گیر سر خام
  • نخ و سوزن
  • مروارید، مونجوق یا سنگ
  • روبان ساده یا طرحدار به دلخواه
  • نمد و تکه ای پارچه تور

آموزش ساخت گلسر با روبان:

برای شروع کار ابتدا باید برای هر گل، روبان خود را به سه قسمت مساوی حدود 10 سانتی متر برش بزنید. سپس مطابق ویدیو سه طرف روبان مستطیلی خود را که شمل دو عرض و یک طول می‌باشد را به وسیله نخ سوزن کوک بزنید و نخ را بکشید تا روبان به شکل یک گلبرگ جمع بشود.سپس دو تکه دیگر روبان خود را نیز به این روش به شکل یک گلبرگ بسازید، سپس سه گلبرگ بدست آمده را به یکدیگر بدوزید. اکنون با استفاده از نمد یک دایره کوچک برش بزنید و به پشت گلبرگ های خود بچسبانید تا گل شما محکمتر بشود. سپس مومجوق، مروارید و یا هر وسیله تزئینی جذاب دیگری که موجود دارید را وسط گل خود بچسبانید.

اکنون نوبت برگ ها می‌باشد، برای این کار لازم است طبق ویدیو یک پارچه تور را به صورتی که مشاهده می‌کنید تا بزنید و آن را کوک بزنید و قسمت های اضافه را ببرید. اکنون نوک برگ را با کمی چسب حالت دهید تا برگ شما به شکل زیبایی آماده شود. اکنون گل های روبانی و برگ ها را با سلیقه خود به صورتی زیبا روی گیره سر خام خود بچسبانید. اکنون گلسر شما آماده است.

شما می‌توانید این گلسر ها را با روبان هایی که با رنگ لباستان ست باشد درست کنید. لازم به ذکر است خرازی قیطون ارائه کننده انواع گلسر مجلسی و بسیار زیبا نیز می‌باشد که می‌توانید آن ها را به صورت آنلاین تهیه نمایید.